TREMAX puiduleelis

TREMAX PUIDULEELIS

Kuna puiduõlid ei sisalda UV-kiirguse kaitset, tuleb enne õlitamist puidu pinda töödelda spetsiaalse puiduleelisega.
KASUTUSVALDKONNAD
Puiduleelist kasutatakse sisetingimustes okaspuidu ( mänd ja kuusk ) puhul. Puiduleelist kasutatakse uue puidu ja vana kolletunud puidu valgendamiseks.
Puiduleelisega töötlemine hoiab ära okaspuidu tumenemise päikese mõjul ning avab paremini puidu poorid. Tänu sellele imendub ka puiduõli paremini puidu pooridesse . Samuti toob puiduleelis hästi esile puidu tekstuuri ja puidu süü eripära.
EELTÖÖD
Uued puitpinnad: Töödeldav puidu pind tuleb lihvida õlitamiseks ettenähtud karedusastmeni, puhastada tolmust ja lahtistest puiduosakestest. Töödeldav puidu pind peab olema kuiv.

TINGIMUSED
Leelisega töötlemisel peab temperatuur olema alla 25 C. Vältida tuleb töötlemist päikesega. Tuulutus peab olema piisavalt hea. Piirata võimalikult palju niiskuse juurdepääsu töödeldud pinnale. Kuivamise ajal peab temperatuur olema vähemalt 10 C. Vältida tuleb puiduleelise kokkupuudet klaasi ja metallpindadega. Võimalikud plekid tuleb koheselt eemaldada niiske lapiga.
TÖÖTLEMINE PUIDULEELISEGA
Enne kasutamist tuleb hoolikalt puiduleelise purki loksutada. PUIDULEELIS on kohe kasutusvalmis ja ei vaja lahjendamist. Kõigepealt peab kinni katma kõik töödeldava alaga piirnevad pinnad. Töötlemisel tuleb jälgida, et leelise pritsmed ei satuks seintele, liistudele ja piiretele. Leelis võib tugevalt söövitada värvitud pindu ning kaitsmata puitu.
Leelis kantakse puidu pinnale pintsli või mohäärlabida abil piki puidu süüd. Leelis tuleb kanda põrandale ühekorraga, et ei tekiks jätkukohtadele jälgesid.
PINTSEL
Kasutage pealekandmisel valget sünteetilist happekindlat pintslit . Puhastage pintsel peale tööd veega.
TÄHELEPANU
Pealekandmisel kollane puidu pind muutub heledaks kui leelis kuivab.
KUIVAMISAEG
Kuivamisaeg enne õlitamist on 12-24 tundi.
PAKENDID
1 ja 5 L plastik purgid
KULU
Uued lihvitud puitpinnad 12 – 14 m2 / 1L
SÄILITAMINE
Säilib kõige paremini kinnises plast või klaas nõus, jahedas kaitstud päikese eest.
Puiduleelis on veebaasiline seega on külmumisoht.
SISALDAB
Natriumhypokloriidi 3-5%
Natrumhydrokdsiidi 1-3%
ETTEVAATUSABINÕUD
Pealekandmisel kanda esmaseid töökaitsevahendeid (kaitseriietus,kaitsekindad,sobiv respiraator ja kaitseprillid).Vältida aine aurude sissehingamist ning vältida aine sattumist ihule ja silma. Silma sattumisel tuleb koheselt loputada rohke veega ja vajadusel pöörduda arsti poole. Pritsmeid ihul tuleb pesta veega.
Allaneelamise korral pöörduda koheselt arsti poole. Hoida lukustatud ruumis ja lastele kättesaamatus kohas.
JÄÄTMETE KÄSITLEMINE
Tühjad pakendid hävitada vastavalt jäätmekäsitlusele. Allesjäänud toodet mitte kallata kanalisatsiooni ja vältida pinnasesse valgumist

 

07062012092

Näidis 1

tietoa-homeen-pesu-puusta-1 DSC_0097

 

20140728_071232