Puitpõrandate õlitamine ja vahatamine

PUITPÕRANDATE ÕLITAMINE JA VAHATAMINE
Puitpõrandate viimistlus peab kaitsma puitu kulumise, mustuse ja niiskuse eest. Vastavalt vajadusele ja eelistusele võib kasutada puiduõli või puiduvaha. Puitpindade tugevdamiseks viimistletakse puitu selliste toodetega, mis täidavad puidu poorid ja moodustavad samaaegselt kulumiskindla ning vastupidava kaitsekihi. Selliselt kaitstakse puitu vee ja mustuse sissetungimise eest.
Viimistlusena kasutatavad puiduõlid ning vahad erinevad oluliselt keemilise koostise, kasutamisomaduste ja pealkandmise tehniliste omaduste poolest. Paljud põrandaõlid sisaldavad suurel hulgal keemilisi lahusteid, mis pika aja jooksul võivad erituda.
Õlitamise tulemusena saavutatakse siidiselt läikiv viimistlus. Puusüü mustrid tõusevad esile ning säilib puidu naturaalne välimus. Puidu vahatamisega saavutatakse läikivam viimistlus. Õlitatud või vahatatud põrandaid on lihtne ja mugav hooldada. Vastupidiselt põrandalakile ei pea õlitatud või vahatatud põrandaid uuesti puhtaks lihvima, vaid piisab hooldusõlitamisest või vahatamisest. Õlitatud põrand muutub hooldusõlitamiste käigus järjest tugevamaks.
Soovitame kasutada ainult looduslikke puiduõlisid ja puiduvahasid, see tagab eluruumides meeldiva keskkonna ning säilitab puidu naturaalse olemuse.

raspagem-sem-po