PALKMAJADELE

Puidukaitsevahendid välistöödeks

Puit on laialt kasutatav, praktiline ja keskkonnasõbralik materjal. Kes puidust tahab kaua aega rõõmu tunda, peab teda kindlasti kaitsma. Vahelduv ilm kevadel, suvine ere päike, vihmad sügisel ja lumi talvel – puidu eluiga mõjutavad kõik aastaajad.
Töötlemata puidu puhul sineseened rikuvad puidu ilusat pealispinda ja puidumardikad tegutsevad puidu sees. Töötlemata puidu tunnuseks on selle pealispinna tumenemine ilmastikutingimuste mõjul. Eelmistel aastakümnetel olid keemilised puidukaitsevahendid ostjate seas väga populaarsed. Mürgiste vedelikega töödeldi palkmaju, majafassaade ja isegi siseruume. Hiljem tuldi järeldusele, et puitu kahjustavatele seentele ja putukatele mõeldud mürgised toimeained kahjustavad ka inimeste tervist. Käesoleval ajal välditakse igati keemilist puidukaitset. Aina rohkem kasutatakse puidu kaitseks looduslikke puidukaitsevahendeid. Männivaigu või männitõrva baasil valmistatud puidukaitsevahendid ei sisalda mürgiseid toimeaineid ja kaitsevad puitu eelkõige ilmastikuolude eest. Looduslikud puidukaitsevahendid kaitsevad puitu mädanemise, hallitus-ja sinetuse ning UV kiirguse toime eest. Puidukaitsevahend tungib sügavale puidu pooridesse säilitades puidu hingavuse. Tänu looduslikule koostisele ei tekita puidu pinnale kaitsekilet. Puidu selline töötlemine pikendab märgatavalt puittoodete eluiga.
Vihma käes oleva puidu puhul on tähtsad niiskuskindlus ja veeauru läbilaskvus. Mida parem on puidu kaitse, seda aeglasemalt tungib niiskus puidu sisse. Puidu kuivamisel on aga oluline, et puidu sisse tunginud vesi kiiresti läbi kaitsekihi aurustuks. Seega tuleks kindlasti vältida lahustibaasilisi puidukaitsevahendeid, mis tekitavad puidu pinnale kaitsekile. Vihm ei ole aga ainus ilmastikunähtus, pidevalt vahelduv kombinatsioon niiskusest, temperatuurist, päikesest ja tuulest mõjutavad oluliselt puitu. Puidupinnad, mida päike, vihm ja UV kiirgus pidevalt kahjustavad peab katma kindlasti toonitud puidukaitsevahendiga. UV-kiired absorbeeritakse sel juhul juba puidu pealispinnal ning nad ei tungi edasi puidu sisemusse.
Töödeldes puitu loodusliku puidukaitsevahendiga tuleb arvestada alati pika kuivamisajaga. Kuna loodusliku puidukaitsevahendi tooraine on saadud puidust enest, siis ta imendub ka puitu tagasi looduslikul viisil.
Soovitame palkmaju, majade puitvooderdisi, terrasse, puitpõrandaid ja puitmööblit töödelda looduslike puidukaitsevahenditega, sellega tagate puidu kui loodustoote säilimise.

PIHKATEX

PIHKATEX PIHKATEX on männivaigu baasil valmistatud puidukaitsevahend, mille hulka on lisatud linaseemneõli. PIHKATEX on looduslik puidukaitsevahend, mis kaitseb puitu mädanemise, hallitus-ja sinetuse ning päikese UV-kiirguse toime eest. PIHKATEX tungib sügavale…

TERVATEX

TERVATEX PUIDUKAITSEVAHEND TERVATEX KOOSTIS TERVATEX on männitõrva baasil valmistatud puidukaitsevahend, mille hulka on lisatud linaseemneõli. TERVATEX on looduslik puidukaitsevahend, mis kaitseb puitu mädanemise, hallitus-ja sinetuse ning UV-kiirguse toime eest. TERVATEX…

PUUÕLI

PUUÕLI PUUÕLI – LOODUSLIK PUIDUKAITSEVAHEND KOOSTIS PUUÕLI on männivaigu baasil valmistatud puidukaitsevahend, mille hulka on lisatud linaseemneõli.Külmalt väljapressitud linaseemneõlis säilivad õli entsüümid ja rasvhapped, mis annavad puidu immutamisel loodusliku kaitse….

PUUWAX

PUUWAX LOODUSLIK PUUVAHA PUUWAXPUUWAX on looduslik vesibaasiline puuvaha sisepindadele. KOOSTIS Vaha koostisosadeks on mesilas –ja karnaubavaha ning vesi. Seega on PUUWAX täielikult lahustivaba. KASUTUSVALDKONNAD PUUWAX-i kasutusvaldkondadeks on puitmööbel, puitseinad ja…

TREMAX PUIDULEELIS

TREMAX PUIDULEELIS Kuna puiduõlid ei sisalda UV-kiirguse kaitset, tuleb enne õlitamist puidu pinda töödelda spetsiaalse puiduleelisega. KASUTUSVALDKONNAD Puiduleelist kasutatakse sisetingimustes okaspuidu ( mänd ja kuusk ) puhul. Puiduleelist kasutatakse uue…