PARAFINÕLI

PARAFINÕLI – LOODUSLIK PUIDUKAITSEVAHEND

KOOSTIS

Parafinõli on värvitu, lõhnatu, 100% õlisisaldusega puidukaitsevahend.

KASUTUSVALDKONNAD

PARAFINÕLI on ettenähtud uute puupindade viimistlemiseks sisetingimustes. Eriti hästi sobib PARAFINIÕLI lehtpuidust (haab,lepp jne.) seinte ja lagede viimistlemiseks. PARAFINÕLI-ga töötlemine kaitseb puidu pinda niiskuse ja määrdumise eest. Õliga küllastatud puitpind seisab hästi puhas ning puidu pindasid on lihtne puhastada.

PARAFINÕLI sobib eriti hästi sauna puitpindade kaitsmiseks leili-,pesu- ja riietusruumis. PARAFINIÕLI võib kasutada ka termotöödeldud puidu korral. Peale õliga viimistlemist muutuvad leiliruumis lepalauast seinad ja lavalauad väga kontrastseks ning tuleb tugevalt esile puidusüü ilus muster. Puidu pind jääb siidjalt läikiv.

EELTÖÖD

Uued puitpinnad :

Töödeldav puidu pind tuleb puhastada tolmust ja lahtistest puiduosakestest.

TINGIMUSED

Puidu pind ei tohi olla kaetud laki ega vahaga. Puidu töötlemisel PARAFINÕLI-ga peab õhu temperatuur olema üle +5 kraadi.

TÖÖTLEMINE PARAFINIÕLIGA

Enne kasutamist tuleb hoolikalt loksutada. Õli on kohe kasutusvalmis ja ei vaja lahjendamist. Õli kantakse puidu pinnale kas pintsli või möhäärlabida abil. Umbes 30 minuti pärast peale pealekandmist tuleb üleliigne mitteimendunud õli eemaldada hästiimava poleerlapi abil. Vajadusel kanda ka teine kiht. Sauna ja leiliruumis on soovitatav teine kiht. Meeldiva läike saamiseks võiks õlitatud pinda läigestada valge poleervildi abil.

Töövahendid puhastatakse lakibensiini või tärpentiini abil kohe peale töö lõpetamist.

KUIVAMISAEG

24 tundi peale PARAFINÕLI-ga töötlemist.

VÄRVITOONID

 Värvitu

PAKENDID

0,4; 1; 5; 10 L purgid

KULU

Töödeldud puitpinnad   6 – 12 m2 / 1L

SÜTTIMISOHT LOODUSTOODETEL

Tähelepanu ! Õlised tõõvahendid ( poleervildid, poleerlapid jne.) võivad iseenesest süttida.

Õlised töövahendid tuleb asetada väljaspool hoonet asuvasse kinnisesse veega täidetud anumasse, ning anum vastavalt ohutusreeglitele ära viia

ETTEVAATUSABINÕUD

Pealekandmisel kanda esmaseid töökaitsevahendeid (kaitseriietus,kaitsekindad ja näokaitset).Vältida aine aurude sissehingamist ning aine kokkupuudet nahaga. Allaneelamise korral konsulteerida kohe arstiga. Süttimisoht. Kasutada hea ventilatsiooniga kohtades. Hoida purke lastele kättesaamatus kohas.

JÄÄTMETE KÄSITLEMINE

Tühjad pakendid hävitada vastavalt jäätmekäsitlusele. Allesjäänud toodet mitte kallata kanalisatsiooni ja vältida pinnasesse valgumist