OSMO ÕLIPEITS

Läbipaistva või intensiivse tooni andmiseks puitpõrandatele ja mööblile. Õlipeitsi eriline kombinatsioon võimaldab pindasid viimistleda ilma, et ülekatted jäävad näha. Kerge läbipaistev toon on võimalik saavutada, kandes õlipeitsi pinnale roostevaba metallist õlilabidaga. Seejärel poleerida pind, kasutades valget poleervilti. Viimistletud pind jääb kergelt hajutatud ja mikropoorne. Osmo õlipeitsiga viimistletud pinnad tuleb üle katta nt. Osmo Polyx®Original õlivahaga.

SOBIB KASUTAMISEKS

Osmo Õlipeitsi on sobilik kasutada kõikidel puitpindadel sisetingimustes, eriti puitpõrandatel, nt. parkett, OSB ja kork, samuti treppidel ja mööblil.

KOOSTISAINED

Baas: naturaalsed taimeõlid (päevalilleõli, sojaoa-, linaseemneja takjaõli), parafiinid, raudoksiid ja orgaanilised pigmendid Titaan-dioksiid (valge pigment) Lisaained: sikatiiv (kuivatusaine), vett-tõrjuvad abiained Lahustid: lõhnatu white spirit (benseenivaba) Toode vastab EL määruse (2004/42/EU) kohaselt max. VOC sisaldus 500gr/l (Cat A/i (2010)).

EELTÖÖD

Puidu, korgi või saepuruplaadi pind peab olema kuiv ja puhas (maksimaalne niiskusesisaldus 20%). Väikesed kriimud ja augud täida puidupahtliga. Kanda ainult pindadele, mis ei ole külmumisohtlikud. Osmo Õlipeits on valmis kasutamiseks. Ära lahjenda, sega hoolikalt. Pind peab olema puhas, kuiv. Puhasta või lihvi õrnalt eelnevalt töödeldud pind. Eemalda vana lakk. Kui vajalik, kasuta lihvpaberit – treppidel karedusega 100-150, mööblil 180-240. Eemalda tolm.

PEALEKANDMINE

Läbipaistev viimistlus: Kandke piki puusüüd õhuke kiht Osmo õlipeitsi puhtale ja kuivale puidu pinnale. Peale kandmiseks kasutage Osmo põrandapintslit, Osmo mikrokiust rulli voi Osmo õlilabidat. Poleerige õlipeitsi ühtlaselt, kasutades valget poleervilti. Kuivamisaeg ligikaudu 12 tundi. Kattev viimistlus: Kandke teine kiht õhukeselt piki puusüüd puhtale ja kuivale puidu pinnale. Peale kandmiseks kasutage Osmo põrandapintslit, Osmo mikrokiust rulli voi Osmo õlilabidat. Poleerige õlipeitsi ühtlaselt, kasutades valget poleervilti. Kuivamisaeg ligikaudu 12 tundi. Enamik pintslitõmbeid saab eemaldada 30 minuti jooksul peale esmast pealekandmist. Veenduge, et ruumis oleks kuivamisajal tagatud piisav ventilatsioon. Osmo toonivat õlipeitsi saab kanda väikestele pindadele ka puuvillase lapiga. Peale täielikku kuivamist tuleb viimase kihina pind viimistleda värvitu Osmo Polyx® õlivahaga.

TEHNILISED ANDMED

Erikaal (tihedus): 0.9 – 1,15 g/cm³ Viskoossus: 30-45s (4 mm, DIN 53211) Lõhn: tagasihoidliku lõhnaga, kuivanuna lõhnatu Leekpunkt : üle 60°C DIN 53213 HOIUSTAMINE Toodet on võimalik säilitada 5 aastat või kauem juhul, kui purk on tihedalt ja tugevalt suletud. Kui toode on külmunud, saavutab ta oma konsistentsi toatemperatuuril 24-36 tunni jooksul.

KATVUS

1 L – 24 – 48 m2 üks kiht

VÄRVITOONID

3501 Valge
3512 Hõbehall
3514 Grafiithall
3516 Jatoba
3518 Helehall
3519 Naturaalne
3541 Havanna
3543 Konjak
3564 Tabak
3590 Must

PURKIDE SUURUSED

1.0 l; 2.5 l