TREATEX ÕLIVAHAD

TREATEX Hardwax Oil õlivaha matt, poolläikiv ja läikiv

ÕLIVAHA PUITPÕRANDATELE – Treatex Hardwax Oil Traditional

KIRJELDUS

Treatex Hardwax Oil Traditional on matt, poolläikiv või läikiv õlivaha kõikide puitpõrandate, mööbli ja töötasapindade viimistlemiseks. Treatex Hardwax Oil Traditional õlivahaga töödeldud pind jääb eriliselt tugev ja vastupidav, vett ja mustust hülgav. Pind talub veini, õlle, koola, kohvi, tee, mahlade, piima ja muude vedelike plekke. Mustuse saab eemaldada jäljetult. Renoveerimine, isegi osaliselt, on lihtne. Lihtsalt puhastage ja töödelge pind uuesti õlivahaga. Ei ole vaja lihvida ega vana õlivaha eemaldada.

KASUTUSALAD

Siseruumide puitpõrandad (kõik puiduliigid), vineerpinnad, OSB-plaat, korkpõrandad (ka lehtkork). Sobib ideaalselt puitpindadele (nt. Töötasapinnad, puitmööbel). Sobib ka laste mänguasjade viimistlemiseks (tootel on sertifikaat DIN EN71-3). Hea vastupidavus niisketes ruumides nagu köök ja vannituba.

LÄIKEASTMED

Matt, poolläikiv, läikiv

TÖÖKÄIK

Ettevalmistus: Töötlemata puidu pind peab olema puhas, kuiv (max. niiskussisaldus 15%) ja sile. Viimane lihvimine teostada  karedusega 120-150. Seejärel eemalda hoolikalt tolm.

Pealekandmine puitpõrandale:

Enne kasutamist sega õlivaha korralikult läbi ,mitte lahjendada.

Esimene kiht:

Kanna õlivaha spetsiaalse pintsli või rulliga õhukese kihina põrandale. Pintsliga kandes hõõru õlivaha ühtlase õhukese kihina,piki puidu süüd. Keerukamate mustrite puhul ,nagu näiteks kalasaba ja muud on soovitatav kasutada rulli.

Peale kandmisel on soovitatav kasutada abivahenditena värvivanni või muud sarnast abinõud,mitte valada otse põrandale!

Esimesel kihil lasta kuivada 3-6 tundi. Selline lühike kuivamisaeg on antud ideaaltingimustes ning praktikas võib jääda see vahemikku 8-24 tundi.

Märkus:

Eksootiliste puiduliikide, nagu näiteks Iroko, Wengé, Merbau, Meranti on vajalik esimesele õlivaha kihile lisada vedeldit Isoparaffin. Se võimaldab tootel õigesti imenduda puitu.

Teine kiht:

Kanna pinnale analoogselt esimese kihiga ning lase kuivada kuni 24 tundi. Seejärel on põrand valmis.

TOONITUD PÕRANDAD

Soovides saada oma põrandale originaalset omapärast tooni kasutage esimese kihina Treatex Color Wax toonõlivahasid. Vaata toonvahade kasutamise juhendeid!  Seejärel kanna 1-2 kihti Treatex Hardwax Oil Traditionali läbipaistvat õlivaha nii nagu eelpool kirjeldatud. Õlivaha kaitseb esimese kihiga lisatud värvipigmente ning annab põrandale suure kulumiskindluse. Sedasi töödeldud põrand jätab loodusliku puidu tooni. Eriti suure kulumiskoormusega puitpõrandate puhul on vajalik lisada Treatex Hardwax Oil –I e kõvendit. Tulemuseks on eriti vastupdav ja tugev õlivaha viimistlus.

KORKPÕRANDAD

Esimene kiht: Kanna õlivaha pinnale väga õhukeselt teraslabidaga. Peale pooridesse imendumist eemalda üleliigne õli koheselt, valge poleervildi või poleerlapi abil (õli imbub poorsesse pinda kiiresti). Seejärel lase pinnal kuni 24h kuivada. Taga ruumis hea ventilatsioon. Erinevate toonide saamiseks kasutage Treatex Color Wax toonvahasid. Vaata toonvahade kasutamise juhendeid! Teine kiht: Kanna samuti pinnale õhuke kiht. Üleliigne õli eemalda pinnalt imava lapiga. Lase pinnal kuni 24h kuivada. Taga ruumis hea ventilatsioon.

IDEAALNE ÕHUTEMPERATUUR PEALEKANDMISEKS

8°C – 35°C.

KIHTIDE ARV

2 kihti uue puitpinna viimistlemisel, 1 kiht puitpinna värskendamisel

KATVUS

1L=15m²  kaks kihti, 1L=25m²  üks kiht

TÖÖVAHENDITE PUHASTAMINE

Lakibensiin (White Spirit)

KUIVAMISAEG

3-6 tundi sõltuvalt õhutemperatuurist ja niiskusest. Lõplik kuivamine 24 tundi.

HOOLDAMINE

Kuivpuhastus harja, mopi, tolmuimeja või elektrilise poleermasinaga. Igapäevaseks hooldamiseks kasuta Treatex Floor Care põrandaseebi lahust (25ml./5L vee kohta). Pinna kiireks värskendamiseks või tülikate plekkide eemaldamiseks kasuta Treatex Spray On Floor Care hooldusvahendit. Pihusta seda tagasihoidlikult lapile või otse põrandale ning töötle pinda. Väga tülikate plekkide korral vala Refreshment Cleaner süvapuhastusvahendit  poleerpadjale ja hõõru pinda kuni plekk on kadunud.